Orbán: Soros tervét hajtják végre Brüsszelben
Soros Györgynek a migránsokat Európába csatornázó tervéről szólt Orbán Viktor pénteki közrádiós interjújának nagy része.
Soros Györgynek a migránsokat Európába csatornázó tervéről szólt Orbán Viktor pénteki közrádiós interjújának nagy része.
Az Európai Unió migrációs politikáját bírálja csütörtökön közzétett, legújabb jelentésében az Amnesty International nemzetközi jogvédő szervezet, részben Brüsszelt téve felelőssé amiatt, hogy egyre többen fulladnak vízbe, miközben átkelnek a Földközi-tengeren.
Önbíráskodás és kényszerítés gyanúja miatt Szigetvári Viktor feljelentést tesz az ásotthalmi menedékkérő-ellenes akció ügyében.
Európa súlyos, történelmi kihívásokkal szembesül, és ezek elvették néhány európai ország és európai intézmény józan eszét – jelentette ki a külgazdasági és külügyminiszter Cipruson, ahol az Európa Tanács Miniszteri Bizottságának ülése után.
Egy menekültstátuszt kapott iraki férfi bőröndjébe bújt be, ott is találták meg, de már egy görög komphajón.
Hosszú interjút adott Németh Szilárd Fidesz alelnök a 168 órának, amiben elmagyarázza, miért jó a menekülteknek a konténer, mi mozgatja valójában Brüsszelt és ördögözi Soros Györgyöt.
A törvényt a múlt héten módosították, a jogvédőket felháborította a lépés.
A bissau-guineai származású Cake-Baly Marcelo 1976-ban érkezett Magyarországra tanulni. Képzett közgazdász, de jelenleg villamosvezetőként dolgozik. Ő Az állampolgár című film főszereplője.
Sok minden terítékre kerül az EU állam- és kormányfőinek most zajló brüsszeli csúcstalálkozóján, igazi áttörésre azonban nem lehet számítani. Egyelőre egy dolog biztos: az új menetrend nem igazán jött be.
Tizenkét év fegyházbüntetéssel sújtotta első fokon a Szegedi Törvényszék azt a román férfit, aki legalább 106 határsértőt zsúfolt egy szellőzés nélküli teherautó rakterébe tavaly nyáron.
Nem került szóba a miniszterelnök szokásos rádióinterjújában a Népszabadság ügye. Orbán Viktort az alaptörvény közelgő módosításáról, a jövő heti, migrációs kérdéseket érintő uniós csúcsról, az ország felminősítéséről, a szakképzés átalakításáról és az 56-os megemlékezésekről kérdezték.
A megalapozott gyanú szerint tavaly szeptemberben több külföldinek nyújtott segítséget a határ jogosulatlan átlépéséhez.
Nem támogatta az észt parlament a Konzervatív Néppárt javaslatát, így az országban nem tartanak népszavazást a menedékkérők befogadásáról.
A magyar hatóságok menekültekkel szembeni fellépéséről készült jelentést tett közzé az Amnesty International (AI).
Minden magyar településre jutna a bevándorlókból, ha bevezetnék a kötelező betelepítést – jelentette ki a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter a Magyar Hírlapnak.
Hetekig kénytelenek a határkerítés előtt a szabadban, az időjárás szeszélyeinek kitéve várakozni azok, akik Magyarországon kívánnak menedékkérelmet benyújtani. A magyar hatóságok nincsenek tekintettel semmilyen személyi körülményre, pedig törvény írja elő számukra, hogy a sérülékeny kérelmezők számára haladéktalanul biztosítani kellene a hozzáférést a menedékeljáráshoz és a szakszerű menekültügyi ellátáshoz az országhatáron belül – írja friss jelentésében a Human Rights Watch.
Már építik a „calais-i nagy falnak” csúfolt betonkonstrukciót a város kikötőjéhez vezető út mentén. A brit kormány azt reméli, ez majd útját állja azoknak a migránsoknak, akik kamionokra felkapaszkodva akarnak átjutni a szigetországba.
A Világgazdasági Fórum térképei kissé másképp mutatják a bevándorlási trendeket, mint a populista kampányok Európa-szerte. Ugyanakkor az is kiderül belőlük, hogy Magyarország a migrációs válság által leginkább érintett európai államok egyike. Itthon 4,5 százalék a határon kívül születettek, azaz a bevándorlók aránya, többségüket Romániából érkezők adják. Nagy-Britannia viszont nem épp a kelet-európai bevándorlók súlya alatt fog elsüllyedni. Svájcban csaknem a lakosság egyharmada migráns, igaz, nagy többségük Németországból érkezett.
Megkezdődött csütörtökön délután Brüsszelben az Európai Unió állam- illetve kormányfőit tömörítő Európai Tanács ülése, melyen a két fő napirendi pont a migrációs válság, valamint a brit reformelképzelések megvitatása.
Az amerikai Politico című online lap által megkérdezett politikusok, diplomaták és tanácsadók többsége a migrációs válságot tartja az Európa előtt álló legnagyobb kihívásnak. A júniusban megkérdezettek még Vlagyimir Putyin orosz elnök politikáját és az euróválságot tartották a legnagyobb kihívásnak.